Колінний суглоб
Колінний суглоб - не тільки самий складний в організмі людини, але і самий великий. Він утворений зверху стегновою кісткою, знизу - великогомілкової кісткою, а спереду від цих кісток розташовується надколінник (колінна чашечка). Контактуючі поверхні кісток покриті хрящем. Основний рух колінного суглоба - це згинання, при цьому Надколінник лягає в спеціальну борозну між двома виступами на стегновій кістці (зовнішній і внутрішній виростки). Великогомілкова кістка також має два виростка - зовнішній і внутрішній.

Контактуючі поверхні стегнової, великогомілкової кісток і надколінника покриті гладким хрящем, який полегшує ковзання.

У колінному суглобі між стегновою і великогомілковою кісткою є меніски - хрящові прошарки напівмісячної форми, які збільшують стабільність суглоба, підвищуючи площу контакту кісток, працюють як амортизатори і виконують деякі інші важливі функції.

Зовні колінний суглоб покритий капсулою. Внутрішній шар капсули називають синовіальної оболонкою. У колінному суглобі є синовіальна рідина, яка змащує хрящ, полегшуючи ковзання. Крім того, синовіальна рідина живить хрящ.

Стабільність кісток одна відносно іншої забезпечується за рахунок зв'язок колінного суглоба. До найбільш важливих зв'язкок колінного суглоба відносять передню і задню хрестоподібні зв'язки , великогомілкову колатеральну зв'язку (внутрішня бічна зв'язка), малогомілкову колатеральну зв'язку (зовнішня бічна зв'язка).

Надколінник розташовується в товщі сухожилля, розгинає гомілку. Це сухожилля утворено злиттям чотирьох м'язів передньої поверхні стегна - так званого чотириголового м'яза. Знизу від надколінка починається власна зв'язка надколінка, яка кріпиться до передньої частини великогомілкової кістки (до горбистості великогомілкової кістки).

Ще одна важлива структура колінного суглоба - це синовіальні сумки або бурси, які полегшують ковзання м'язів, сухожиль, фасцій при рухах у колінному суглобі. Деякі сумки з'єднуються з порожниною суглоба.

При значній деформації колінного суглоба, яка виникла відразу після травми, негайно зверніться до травматолога - так як це може бути і вивих колінного суглоба. Цей стан зустрічається вкрай рідко, але він дуже небезпечний, так як вивихнута гомілка тисне на судини і нерви і наслідки цієї травми можуть бути дуже плачевними - вивих потрібно вправити негайно, і чим швидше, тим краще. Не намагайтеся вправити вивих гомілки самостійно.

Не відкладайте візит до травматолога, особливо якщо:

При рухах у колінному суглобі з'явилися болючі клацання
Коліно стало нестійким, гомілка наче вислизає, або нога підкошується
Біль не проходить
Неможливо рухати коліном, або рух чимось обмежений (щось заважає)
З'явилася кульгавість
Коліно набрякло
Категорія: Колінний суглоб | Додав: borschaga (2013-01-06)
Переглядів: 1938 | Теги: Колінний суглоб | Рейтинг: 5.0/1

Всього коментарів: 0
avatar