18:54
М'язова грижа у спортсменів
М'язова грижа у спортсменів

М'язова грижа у спортсменів виникає, якщо в результаті травми стався розрив фасції цього м'яза. Фасція це сполучнотканинна оболонка, що покриває м'яз. Найчастіше причиною розриву фасції і формування м'язової грижі служить прямий удар по м'язі. Трапляються такі розриви і під час старту бігунів. Зрідка м'язові грижі виникають після оперативних втручань.

М'язові пучки вибухають через розірвану фасцію і при скороченні м'яза утворюється випинання у вигляді півсфери. При промацуванні воно еластичне, ущільнюється під час скорочення м'яза. Виникають м'язові грижі зазвичай на стегні, при розриві широкої фасції стегна, і на гомілці. У звичайних людей досить часто такі грижі не порушують життєдіяльність і не потребують лікування.

У спортсменів, у зв'язку з високими вимогами до функції м'яза, лікування практично завжди оперативне. Часто просто зшити фасцію буває важко, або шов неміцний. У цих випадках вдаються до пластичних операцій, вид і обсяг яких залежить від кваліфікації хірурга та наявності трансплантатів.

Мігелозамі називають хворобливі ущільнення у вигляді вузликів у м'язі. Вважається, що ущільнення в м'язі виникають внаслідок неправильних навантажень. У штангістів, волейболістів, тенісистів, гандболістів такі вузлики виникають в м'язах плечового поясу. А у тих спортсменів, які більше навантажують нижні кінцівки (біг, стрибки, футбол) мігелози виникають у м'язах ніг, тазового поясу. У решти найчастіше хворобливі ущільнення виникають в області трапецієподібного м'яза, м'язах спини.

Для профілактики мігелозов м'язи перед великим навантаженням необхідно повноцінно розігрівати, а після навантаження виконувати масаж. Той же масаж застосовується і для лікування мігелозов, причому масаж може бути болючим. Використовується фізіотерапевтичне лікування
Переглядів: 2142 | Додав: borschaga | Теги: М'язова грижа у спортсменів | Рейтинг: 4.5/2

Всього коментарів: 0
avatar