18:53
Спортивна травма
М'язи прикріплюються до кісткового скелету при допомозі сухожиль. У місці прикріплення сухожилля до кістки відсутня окістя і сухожильні волокна безпосередньо вплітаються в кістку. Між волокнами сухожилля знаходиться хрящова тканина, яка має різну ступінь окостеніння і зміцнює місця прикріплення сухожиль, а так само грає амортизаційну роль при напрузі і зміні тяги м'язів.

При напрузі м'язів місця прикріплення їх до кістковому скелету випробовують велике навантаження. Якщо це навантаження регулярна і надмірна, тканини сухожилля, хрящова тканина в місцях прикріплення піддається дегенеративним змінам. Виникають невеликі ділянки некрозу (омертвіння тканин), ділянки жирового переродження тканини сухожилля і хрящової тканини, відкладення солей кальцію. Відкладення солей кальцію найчастіше виникають у тому місці, де колись стався мікроразрив сухожильного волокна. Солі кальцію являють собою тверде освіту і, в свою чергу, можуть травмувати навколишні тканини.

При тривалій фізичному навантаженні хрящова тканина між сухожильними волокнами перероджується, костеніє, з'являються кісткові розростання - шипи, остеофіти і кісткові шпори. Всі ці процеси призводять до тендінозам, які проявляються болями в місцях прикріплення сухожиль, що посилюються при навантаженні прикріпленою м'язи і при промацуванні.

Тендінози або тендінопатіі свідчать про перевищення навантаження на дану м'яз. Найбільш часто тендінози виникають у спорстменов, так як у них навантаження на м'язи бувають позамежними. В залежності від різних видів спорту локалізація тендінозов буває різною. Це, в свою чергу, залежить від найбільш навантажених м'язів.

Спортивні травми - тендінози в місцях прикріплення трапецієподібної м'язи, ромбічних м'язів, зубчастих м'язів у остистих відростків шийних і верхньогрудних хребців найчастіше зустрічаються при заняттях такими видами спорту, як метання, гімнастика, великий теніс, санний спорт, важка атлетика.

Тендінози сухожиль двоголового м'яза плеча і клювоплечевідной м'язи в місці прикріплення їх до клювовидному відростка лопатки (коракоідіт) виникає у тих, хто займається метанням, волейболом, гандболом, великим тенісом, важкою атлетикою. Великий і настільний теніс, гандбол, волейбол, лижні гонки, біатлон, метання списа, волейбол, супроводжуються навантаженням на розгиначі пальців і кисті, провокують розвиток тендиніту в місці прикріплення цих м'язів біля бічного надвиростка плечової кістки. Це так званий лікоть тенісиста або тенісний лікоть.

Лікоть метальника - це тендиніт біля місця прикріплення згиначів кисті і пальців - внутрішнього надвиростка плечової кістки. Лікоть метальника виникає у метальників списа, гравців у волейбол. Тендиніти в області зап'ястя характерні для спортсменів, рід діяльності яких фехтування, гімнастика, стрибки у воду, бокс і настільний теніс. Тендинит в місці прикріплення ліктьового згинача зап'ястка у гороховідной кістки виникає в осіб, що займаються стрибками у воду. У футболістів, які відчувають великі навантаження на нижні кінцівки, можливий розвиток тендинітів місць прикріплення тонкої м'язи до гілки Куприк (синдром тонкої м'язи), прямого м'яза стегна до горбку лобкової кістки, довгою привідного м'яза в місці її прикріплення до горбку сідничної кістки. У тих, хто займається біговими видами спорту, фехтуванням, важкою атлетикою, і у тих же футболістів розвиваються тендиніти в місцях прикріплення чотириголового м'яза стегна до надколінка, тендиніти в місцях прикріплення бокових зв'язок надколінника.

Досить часто зустрічаються тендиніт в місці прикріплення ахіллового сухожилля до п'яткової бугра і тендиніт в місці прикріплення короткою малогомілкової м'язи до горбистості п'ятої плеснової кістки. Ці тендиніти характерні для займаються бігом, стрибками, волейболістів, баскетболістів, футболістів. Пацієнти скаржаться на болі в місці прикріплення сухожилля. Болі посилюються при навантаженні, іноді навантаження неможлива через болі. При промацуванні місця прикріплення відповідної м'язи, біль посилюється. Допомога в діагностиці може надати рентгенівське дослідження, але тільки якщо тендиніт існує довго і призводить до змін структури кісткової тканини в місці прикріплення м'язового сухожилля. В інших випадках змін на рентгенограмах не виявляють.

Лікування спортивних травм. Лікування тендинітів починають з розвантаження ураженого сухожилля. Тренування рекомендують припинити або проводити їх, без навантаження на постраждалу м'яз. При сильному болі призначаються нестероїдні протизапальні препарати, аналгетики, анальгезирующие мазі. При значному набряку тканин протягом декількох днів призначаються Протинабрякові препарати.

Застосовуються фізіотерапевтичні процедури. Якщо больовий синдром не вдається купірувати, в область прикріплення сухожилля вводять розчин глюкокортикоїдних гормонів. Зазвичай це дає хороший знеболюючий ефект, але таке введення не можна використовувати часто. Так як глюкокортикоїдні гормони можуть призвести до розрідження кісткової тканини, дистрофії сполучної тканини. Зрідка при наполегливому больовому синдромі доводиться вдаватися до оперативного лікування
Переглядів: 2824 | Додав: borschaga | Теги: Спортивна травма | Рейтинг: 5.0/1

Всього коментарів: 0
avatar