Відповідь:

- Артроскопія - це ендоскопічна методика, спосіб діагностики і проведення операції на будь-якому суглобі. Найчастіше роблять артроскопію колінного, плечового суглобів, рідше ліктьового і тазостегнового. В принципі сучасна техніка дозволяє робити артроскопію променево-зап'ястного і гомілковостопного суглобів. Але в більшості випадків проблеми виникають з колінним суглобом. При цьому, як правило, відбувається пошкодження менісків, розрив хрестоподібних зв'язок, ушкодження бокових зв'язок.


- Які основні симптоми травми коліна?


- Біль і обмеження рухливості в колінному суглобі. Найчастіше це біль на рівні суглобової щілини. Якщо людина згинає і розгинає ногу і відчуває, що у нього болить з зовнішньої або з внутрішньої сторони, то в першу чергу можна думати про пошкодження меніска. Якщо з'являється якась механічна перешкода при згинанні або розгинанні ноги, це говорить про «блокаду» суглоба в результаті розриву меніска або відшарування суглобового хряща. Нестійкість при ходьбі свідчить про розрив зв'язок. Одній людині складніше підніматися вгору по сходах, іншому складніше спускатися, біль може виникати при русі, при вставанні «навпочіпки» - все це специфічні симптоми різних пошкоджень структур колінного суглоба, тому необхідна консультація лікаря.


- Чому меніск треба лікувати хірургічним, а не консервативним шляхом?


- Меніск це хрящова прокладка серповидної форми, що амортизує рухи у коліні. Коли він рветься, його пошкоджена частина може порушувати рухи в колінному суглобі і викликати біль і обмеження руху. Консервативні методи не допоможуть і не призведуть до того, що відірвана частина приросте назад, і він буде лише заважати руху і пошкоджувати суглобовий хрящ. Аналогію можна провести з підшипником: якщо в нього насипати пісок, він не буде крутитися; якщо змастити маслом - все одно не буде крутитися; тому його треба промити, а потім змастити маслом.


- Які методи дослідження застосовуються при травмі коліна?


- Перш за все рентген колінного суглоба. Рентгенівські знімки хоча і не покажуть пошкодження менісків і суглобового хряща, але їх треба робити, оскільки необхідно виключити в першу чергу перелом кісток, що формують суглоб. В окремих випадках відбувається відшарування хряща разом з кістковою пластиною - це можна побачити на рентгенограмах. Достовірність методу УЗД коліна 50-60%. Ще один метод - магнітно-резонансна томографія (МРТ), яка дозволяє бачити стан зв'язкового апарату, менісків, хряща пошарово, що допомагає з'ясувати, на якій ділянці суглоба яка патологія. Це дослідження призначається в основному тоді, коли недостатньо ясна клінічна картина. Але 100% -ву достовірність може забезпечити тільки артроскопія. Будь-яке втручання з використанням артроскопії починається завжди з огляду всіх структур суглоба, проведенням точної діагностики для прийняття рішення про необхідність того чи іншого лікування.


- У чому суть артроскопії?


- В області колінного суглоба роблять два маленькі проколи розміром 5-6 мм. Через розріз вводиться в порожнину суглоба трубочка - артроскоп - це об'єктив телевізійної камери, діаметр якої 3-4 мм. З її допомогою суглоб зсередини видно на екрані монітора. Спочатку проводиться огляд і з'ясовується, яка патологія (розрив меніска, відшарування суглобового хряща, розрив зв'язок, вільні тіла, які знаходяться всередині суглоба). Потім через другий розріз вводяться інструменти, за допомогою яких виконується операція.


- А якщо подивилися і з'ясували, що робити нічого не треба? ..


- Як правило, це все-таки відразу і діагностика, і лікування. Просто подивитися і нічого не робити не має сенсу, артроскопія - це спосіб проведення операції. Спочатку з'ясовується, в чому проблема, потім відразу ж починаються лікувальні заходи.


- Який вид знеболювання застосовується при артроскопії?


- Артроскопія може проводитися під місцевою анестезією, може під наркозом, може з використанням спінальної анестезії. Вибір методу анестезії залежить від обсягу передбачуваного втручання. Артроскопія з використанням спінальної анестезії більш краща. У цьому випадку робиться укол між хребцями, вводиться знеболююче, і протягом декількох годин людина перестає відчувати свої ноги, але знаходиться в свідомості і при бажанні може спостерігати за ходом операції на моніторі, лікар може коментувати йому те, що відбувається. Завдяки повному розслабленню м'язів стегна стає можливим легкий доступ до усіх відділів колінного суглоба і зменшується ймовірність пошкодження інструментами структур суглоба.


- Чи є протипоказання до артроскопії?


- Так. Це перш за все гнійні захворювання шкірних покривів області суглоба. Протипоказанням може бути важкий загальний стан пацієнта.


- Чи допомагає артроскопія при старечих артрозах?


- Артроз - це зношування суглобового хряща. Він має різні стадії. Ефективність втручання визначається стадією захворювання. На пізніх стадіях артрозу артроскопія як лікувальний засіб вже не допоможе. Якщо артроз супроводжується грубим руйнуванням хряща і розростаннями остеофітів, то доцільним є проведення ендопротезування суглоба.


- Які можуть виникнути ускладнення при проведенні артроскопії?


- Як і при будь-якому оперативному втручанні, є певний ризик розвитку ускладнень запального характеру. Може статися пошкодження суглобового хряща і інших структур інструментом, найчастіше у початківців лікарів. Основне - це гнійно-запальні ускладнення. Після операції може бути гемартроз, тому що ми працюємо і на тих структурах, які добре кровопостачаються. В принципі це навіть не можна назвати ускладненням, просто треба попередити пацієнта, що на наступний після операції день у нього може накопичитися кров в суглобі - це нормально. Синовіїт - ускладнення, при якому в суглобі починає накопичуватися синовіальна рідина в підвищених кількостях. Таке теж можливо.


- Які терміни реабілітації після артроскопії коліна?


- Це залежить від конкретної патології. Наприклад, після артроскопічної резекції меніска, на другий день можна наступати на ногу з мінімальним навантаженням, згинати і розгинати; після відновлення зв'язок коліна - іммобілізація 3 тижні, а повне відновлення функції коліна займе кілька місяців.


- Невже вивихи плеча можна лікувати артроскопічно?


- Так можна. Не тільки звичні вивихи плеча, а й застарілі пошкодження м'язів плеча. Суть операції полягає в постановці спеціальних фіксаторів (якорів) за допомогою яких відновлюють нормальну анатомію суглоба.

Додав: (borschaga)

Робили оперрацію 15.06, вставили дві пластини. Сьогодні уже зняли гіпс, чи не зарано ще?


Відповідь:

Доброго дня. Ймовірно - ні. Необхідна очна консультаці

Додав: Марія Іванова

Добрий вечір. Мені 54 роки. Вночі сильно болять коліна. А позавчора почали боліти і стегна. Спати просто неможливо. Які тільки компреси я не прикладала. Лікарю, допоможіть!!!


Відповідь:

Доброго дня. Необхідна очна консультація. Звертайтесь

Додав: Галя (olaivanova209)

Доброго дня, Василь Григорович. 29.06.2016 року проведено перціальну меніскектомію правого коліна (так написано в діагнозі) а взагалі лікар сказав, що видалили 70% зовнішнього меніска, була стара травма коліна і роззрив заднього рогу латерального меніску. Через місяць сказали зробити укол препаратом Остеніл +, а потім виявилося, що його необхідно колоти кожного року. Чи рекомендуєте Ви своїм пацієнтам цей препарат після таких операцій? Чи можливо обійтися без нього, бо в Україні він коштує немало. Що може відбутися, якщо його не колоти з коліном в подальшому.Дякую Вам.


Відповідь:

Доброго дня. Після артроскопічних втручань рекомендовано пройти курс лікування препаратами гіалуронової кислоти: Остеніл чи аналогами

Додав: Олександра

два місяці тому на фудболі потянув ногу зробили МРТ висновок пошкодженя передньої хрестоподібної звязки 2 ст. контузія латеральних виростків стегнової та великогомілкової кісток синовіїт лікар призначив таблетки та гіпс нога неперестає боліти.що робити


Відповідь:

Доброго дня. Необхідний огляд коліна, ймовірно артроскопія пластика ПХЗ

Додав: комарніцький андрій (mashkavasko20202)


Відповідь:

0976168039 телефонуйте для узгодження дати консультації

Додав: андрій комарніцький (mashkavasko20202)

зробили МРТ.висновок дифузне випинаня міжхребцевого диску L4_L5.Дегенеративний субстенох правого міжхребцевого отвору L4 L5 остеоходроз.Спондилоартрозю.Сколіоз1 ступеня.кила шморля L5.
ЧИ ТЕРМІНОВО ПОТРІБНА ОПЕРАЦІЯ?


Відповідь:

Доброго дня. Можливо, але необхідна консультація нейрохірурга

Додав: МАРІЯ (mashkavasko20202)

Добрий вечір,ранше було сказано що артроскопія мініска з його обстеженням та лікуванням коштує 1500 гр ,це так, чи це тільки обстеження скільки коштує ?Ще питання ,артроскопія в себе включає як видалення мініска так і його з шивання ,і скільки це коштує?


Відповідь:

Доброго дня. На сьогодні ціна артроскопії коліна при пошкодженні меніска (медикаменти+забезпечення на операцію і після близько 4000грн)

Додав: Федченко Антон

Відчувається пульсація з внутрішньої сторони коліна. Що це може бути? Дякую


Відповідь:

Необхідно прийти на очну консультацію

Додав:

біль у лівій нозі при тривалому ходінні, носінні вантажу, враження - "нога не керована."( На початках були сильні болі у попереку, дискомфорт. Масажист (із досвідом) діагностувала ЮРКАСТРАЛЬНУ грижу, одразу після проведеного нею массажу було суттєве покращення, проте на нетривалий період(.


Відповідь:

Доброго дня. Необхідний клінічний огляд. Якщо дійсно є грижі, додатково консультація невролога(нейрохірурга)

Додав: Оксана (sanabluz)