18:39
Розтягнення зв'язок
Розтягнення зв'язок - травма, яка виникає внаслідок впливу на зв'язковий апарат суглоба навантаження, що перевищує еластичність тканин.
Розтягнення і розрив суглобових зв'язок виникають при різких рухах в суглобі, що перевищують його нормальну амплітуду і не збігаються з його нормальним напрямком. Найчастіше пошкоджується гомілковостопний суглоб, рідше колінний. Для розриву зв'язок характерні постійний біль, крововилив у місці травми, різке обмеження функції суглоба і болючість при пальпації. При розтягуванні і розриві зв'язок кінцівку, на відміну від переломів, не деформує.
У перші хвилини після травми накладається лід на ушкоджений суглоб, потім фіксується суглоб еластичним бинтом, але не потрібно замотувати занадто туго, щоб не порушити кровообіг. Гомілковостопний суглоб при цьому згинають під кутом 90 °. На гомілковостопний суглоб пов'язку накладають таким чином: роблять тур навколо нижньої частини гомілки, потім косим витком від внутрішньої щиколотки до подушечки мізинця стопи, виток навколо стопи на рівні подушечок пальців, потім косий виток від подушечки великого пальця до зовнішньої щиколотки, знову проводять бинт навколо гомілки і знову повторюють витки навколо стопи поверх попередніх. Якщо потерпілий відчуває оніміння в забинтованій кінцівці, пов'язку слід послабити. Зверху бинта до травмованого місця корисно знову прикласти товчений лід в целофановому пакеті. На наступний день після травми лід прикладати не треба, краще робити теплі ванни і обробити хворий суглоб гепариновою маззю (мазь накладають тонким шаром на ділянку 3-5 см в діаметрі і обережно втирають у шкіру; так можна робити 2-3 рази в день) . Для знеболення можна дати анальгін або аспірин. Якщо через 2-3 дні біль не зменшився і набряк в місці травми не сходить, зверніться до травматолога.
Переглядів: 2289 | Додав: borschaga | Теги: Розтягнення зв'язок | Рейтинг: 5.0/1

Всього коментарів: 0
avatar