Гомілковостопний суглоб
Гомілковостопний суглоб утворений кістками гомілки і таранною кісткою. Суглобові поверхні кісток гомілки і їх кісточок на зразок виделки охоплюють блок таранної кістки. Гомілковостопний суглоб має блоковидного форму. У цьому суглобі навколо поперечної осі, що проходить через блок таранної кістки, можливі: згинання (рух у бік поверхні стопи) і розгинання (рух в бік її тильної поверхні). Величина рухливості при згинанні і розгинанні досягає 90 °. Зважаючи на те що блок ззаду дещо звужується, при згинанні стопи стає можливим її деяке приведення і відведення. Суглоб укріплений зв'язками, розташованими на його внутрішній і зовнішній сторонах. Та, що знаходиться на внутрішній стороні медіальна (дельтовидна) зв'язка має трикутну форму і йде від медіальної кісточки у напрямку до човноподібної, таранної та п'яткової кісток. Із зовнішнього боку також є зв'язки, що йдуть від малогомілкової кістки до таранної та п'яткової кісток (передня і задня таранно-малогомілкові зв'язки і п'ятково-малогомілкова зв'язка).


Ахіллове сухожилля - найбільше, сформовано за рахунок злиття волокон литкового і камбаловидного м'язів. Воно не має синовіальної оболонки і в місці прикріплення утворює слизову сумку сухожилля п'яти.

Однією з характерних вікових особливостей цього суглоба є те, що у дорослих він має велику рухливість в сторону підошви стопи, в той час як у дітей, особливо в немовлят, - у бік тилу стопи.
Категорія: Гомілкостоп | Додав: borschaga (2013-01-06)
Переглядів: 2048 | Теги: Гомілковостопний суглоб | Рейтинг: 5.0/1

Всього коментарів: 0
avatar