У категорії матеріалів: 6
Показано матеріалів: 1-6Після первинного вивиху плечового суглоба і його вправляння подальший прогноз стану залежить від віку пацієнта. Статистика свідчить про те, що у пацієнтів молодше 30 років у 80% випадків після первинного вивиху наступає повторний вивих, тобто без операції відірвана суглобова губа не може самостійно прирости на місце. Для лікування пацієнта старше 30 років зі свіжим первинним вивихом потрібно знерухомлення руки в спеціальній шині до 6 тижнів, або оперативне втручання.

Для лікування вивиху плечового суглоба використовується артроскопічний спосіб, тобто операція проводиться без розрізів, через проколи. У порожнину плечового суглоба через прокол вводиться спеціальний оптичний прилад - артроскоп, що дозволяє оглянути суглоб, виявити пошкодження зв'язкового апарату плечового суглоба і встановити причину нестабільності. Через інший прокол в порожнину суглоба вводяться спеціальні інструменти, що дозволяють прикріпити відірвану суглобову губу. Фіксацію суглобової губи здійснюють за допомогою розсмоктуючих фіксаторів - якорів. При правильному виконанні даної операції успіх досягається в 95% випадків.
Категорія: Плечовий і ліктьовий суглоб | Переглядів: 1614 | Додав: borschaga | Дата: 2013-01-06 | Коментарі (0)Пошкодження обертальної (ротаторної) манжети плечового суглоба. Сухожилля м'язів обертальної манжети плеча, як і всі інші сухожилля, мають відносно погане кровопостачання. Недостатнє кровопостачання сухожиль обертальної манжети приводить до частого розвитку дегенеративних змін: виникає так звана тенопатія. Часто ці тенопатіі називають плечолопатковий періартрит, але це абсолютно неграмотний діагноз, від якого у всьому світі вже відмовилися кілька десятиліть тому. "Плечолопатковий періартрит", що проявляється болем у плечі, може бути насправді не тільки тенопатією того чи іншого сухожилля обертальної манжети, але і рядом інших захворювань

Найбільш часта причина, яка сприяє розвитку тенопатії - хронічна травматизація сухожиль, яка можлива при двох принципових варіантах:
Категорія: Плечовий і ліктьовий суглоб | Переглядів: 2940 | Додав: borschaga | Дата: 2013-01-06 | Коментарі (1)Головка плечової кістки лежить в суглобовій западині лопатки подібно баскетбольному м'ячу на тарілці. Отримавши великий обсяг рухів, плечовий суглоб пожертвував стабільністю. Для нього характерні підвивихи, вивихи, розриви суглобової капсули. Під стабільністю суглоба розуміють здатність голівки плечової кістки залишатися в правильному місці і не вивихуватись, тобто не зміщуватися відносно суглобової западини лопатки під дією зовнішньої сили. Відповідно, під нестабільністю плечового суглоба розуміють стан, при якому головка плечової кістки може виходити з суглобової западини лопатки при додатковому зовнішньому зусиллі або при будь-яких рухах.

Вивихи у плечовому суглобі (правильніше їх називати вивихами плечової кістки в плечовому суглобі, або вивихами головки плечової кістки) бувають передніми, задніми і нижніми, в залежності від того, куди змістилася голівка плечової кістки
Категорія: Плечовий і ліктьовий суглоб | Переглядів: 2919 | Додав: borschaga | Дата: 2013-01-06 | Коментарі (0)Великий обсяг рухів у плечовому суглобі забезпечується за рахунок малої площі покриття головки плеча суглобовою поверхнею гленоідальной западини. Стабільність забезпечується за рахунок капсульно-зв'язкового апарату. При регулярній нестабільності плечового суглоба голівка плечової кістки слабо фіксована в суглобовій западині лопатки і може зрушуватися на великі відстані, більше ніж в нормальному суглобі. У деяких випадках головка може взагалі вийти за межі суглобової западини лопатки. Цей стан називається вивихом. У разі відсутності лікування нестабільність плечового суглоба з плином часу призводить до розвитку остеоартрозу.

Найбільш часто зустрічаються травми плеча: нестабільність плечового суглоба, розрив обертальної (ротаторної) манжети плечового суглоба і субакроміальний бурсит у поєднанні з імпінджмент-синдромом.
Категорія: Плечовий і ліктьовий суглоб | Переглядів: 1866 | Додав: borschaga | Дата: 2013-01-06 | Коментарі (0)Болі в ліктьовому суглобі виникають з кількох причин. Як правило, це травми, запалення суглоба і сухожиль, захворювання органів і систем та інфекційні процеси. Щоб правильно і своєчасно діагностувати причину больових відчуттів, необхідно звернутися до фахівців. Для конкретного випадку, буде розроблена програма лікування, спостереження та реабілітації відповідно до причиною, яка викликає біль в ліктьовому суглобі. У разі, коли больові відчуття викликані системним захворюванням, буде запропонована відповідна методика лікування.

Болі в плечовому суглобі людина може відчувати при нестабільності плечового суглоба, що приводить до підвивиху і хворобливим відчуттям при певному положенні руки, найчастіше, коли рука знаходиться вище голови. Переважно у літніх людей може відбутися травматичний розрив сухожиль обертальної манжети. При цьому пацієнт відчуває настільки сильний біль, що не може підняти руку взагалі. Тупий біль в плечовому суглобі відчувають представники деяких професій, які працюють з піднятими руками. Це відбувається тому, що сухожилля обертальної манжети труться об відросток лопатки - Акроміон.
Категорія: Плечовий і ліктьовий суглоб | Переглядів: 3912 | Додав: borschaga | Дата: 2013-01-06 | Коментарі (0)Плечовий суглоб - є самим рухомим суглобом в тілі людини. Влаштований він таким чином, щоб дозволяти здійснювати рух будь-якого обсягу у всіх площинах. Зворотний бік підвищеної рухливості плечового суглоба - схильність до пошкоджень. Плечовий пояс прикріплюється до грудної клітки спереду грудинно-ключичним суглобом, а ззаду лопатка з'єднується з грудною кліткою тільки за допомогою м'язів.

Плечовий суглоб утворений трьома кістками: голівкою плечової кістки, суглобовою западиною лопатки і ключицею, яка не пов'язана з суглобом анатомічно, але значно впливає на його функцію. Головка плечової кістки відповідає за формою суглобовій западині лопатки, що також називається гленоідальною западиною. По краю суглобової западини лопатки є суглобова губа - хрящовий валик, який утримує головку плечової кістки в суглобі.
Категорія: Плечовий і ліктьовий суглоб | Переглядів: 2534 | Додав: borschaga | Дата: 2013-01-06 | Коментарі (0)