Травми плеча
Великий обсяг рухів у плечовому суглобі забезпечується за рахунок малої площі покриття головки плеча суглобовою поверхнею гленоідальной западини. Стабільність забезпечується за рахунок капсульно-зв'язкового апарату. При регулярній нестабільності плечового суглоба голівка плечової кістки слабо фіксована в суглобовій западині лопатки і може зрушуватися на великі відстані, більше ніж в нормальному суглобі. У деяких випадках головка може взагалі вийти за межі суглобової западини лопатки. Цей стан називається вивихом. У разі відсутності лікування нестабільність плечового суглоба з плином часу призводить до розвитку остеоартрозу.

Найбільш часто зустрічаються травми плеча: нестабільність плечового суглоба, розрив обертальної (ротаторної) манжети плечового суглоба і субакроміальний бурсит у поєднанні з імпінджмент-синдромом.

При нестабільності плечового суглоба голівка плечової кістки слабо фіксована в суглобовій западині лопатки і може зрушуватися на великі відстані, ніж в нормальному суглобі. У деяких випадках головка може взагалі вийти за межі суглобової западини лопатки. Цей стан називається вивихом. У разі відсутності лікування нестабільність плечового суглоба з плином часу призводить до розвитку остеоартрозу.

Розрив обертальної манжети є особливо болючим пошкодженням, яке до того ж супроводжується слабкістю руки (насамперед порушенням відведення плеча). Дане травматичне ушкодження може статися у людей різного віку, але найбільш часто зустрічається у літніх пацієнтів. Типовий пацієнт з розривом обертальної манжети - це людина похилого віку, у якого протягом деякого часу відзначаються болі у плечі. Після підняття чогось важкого або звичайного падіння біль в плечовому суглобі значно посилюється, крім того після травми пацієнт не може підняти руку вгору.


Імпінджмент-синдром виникає внаслідок тертя сухожиль м'язів обертальної манжети до відростока лопатки - Акроміона, що створює верхню частину плечового суглоба. Явище імпінджмента виникає в тій чи іншій мірі при піднятті руки у будь-якої здорової людини. Розвитку клінічно вираженого імпінджмента сприяє щоденна робота з піднятими руками (штукатури), при постійному виконанні кидкових рухів (штовхачі ядра). Часто імпінджмент-синдром проявляється клінічно, коли відбувається подразнення (іритація) або пошкодження сухожиль обертальної манжети.

Травми ліктьового суглоба
Особливості анатомічної будови ліктьового суглоба, який складається з трьох зчленувань, що входять в одну капсулу, складна конфігурація суглобових поверхонь і схильність до параосальних осифікацій створюють певні труднощі лікування його пошкоджень. Несвоєчасна діагностика, тактичні й методичні помилки в лікуванні пошкоджень призводять до обмеження функції ліктьового суглоба, неможливості виконувати такі найпростіші повсякденні дії, як причісування, прийом їжі і багато іншого.

З травм ліктьового суглоба найбільш часто зустрічаються забої, розтягнення зв'язкового апарату, внутрішньосуглобові переломи і травматичні вивихи. Найчастіше спостерігаються забої навколосуглобових тканин, ліктьового відростка, виростків плеча і ліктьового нерва, розташованого в борозні на задній поверхні внутрішнього виростка плеча.
Категорія: Плечовий і ліктьовий суглоб | Додав: borschaga (2013-01-06)
Переглядів: 1782 | Теги: Травми плеча | Рейтинг: 5.0/1

Всього коментарів: 0
avatar