Артроскопія плечового та ліктьового суглоба
Після первинного вивиху плечового суглоба і його вправляння подальший прогноз стану залежить від віку пацієнта. Статистика свідчить про те, що у пацієнтів молодше 30 років у 80% випадків після первинного вивиху наступає повторний вивих, тобто без операції відірвана суглобова губа не може самостійно прирости на місце. Для лікування пацієнта старше 30 років зі свіжим первинним вивихом потрібно знерухомлення руки в спеціальній шині до 6 тижнів, або оперативне втручання.

Для лікування вивиху плечового суглоба використовується артроскопічний спосіб, тобто операція проводиться без розрізів, через проколи. У порожнину плечового суглоба через прокол вводиться спеціальний оптичний прилад - артроскоп, що дозволяє оглянути суглоб, виявити пошкодження зв'язкового апарату плечового суглоба і встановити причину нестабільності. Через інший прокол в порожнину суглоба вводяться спеціальні інструменти, що дозволяють прикріпити відірвану суглобову губу. Фіксацію суглобової губи здійснюють за допомогою розсмоктуючих фіксаторів - якорів. При правильному виконанні даної операції успіх досягається в 95% випадків.

Артроскопія ліктьового суглоба

На сьогоднішній день артроскопія ліктьового суглоба є найбільш ефективним способом діагностики і лікування багатьох захворювань і травм ліктьового суглоба і способом профілактики їх наслідків. Головною її перевагою є мала травматичність. При її виконанні над суглобом виконують розріз-прокол до 5 мм, через який в його порожнину вводиться спеціальна відеокамера, з'єднана з монітором. Це дозволяє лікарю детально оцінити всі зміни в суглобі і провести необхідні лікувальні маніпуляції. Для їх виконання виконуються додатково один або два аналогічних розрізи-проколи, через які вводяться допоміжні хірургічні інструменти, за допомогою яких пошкоджені структури суглоба відновлюються або видаляються. Протягом всього часу операції в порожнину суглоба нагнітається рідина.

Артроскопія ліктьового суглоба виконується під провідниковою анестезією, коли анестетик блокує нервові волокна, що йдуть до ліктя, або загальним наркозом через невеликі проколи-розрізи. Показаннями до артроскопічної операції на ліктьовому суглобі служать наступні фактори:

- Наявність вільних хрящових тіл в порожнині суглоба. Пацієнта турбує відчуття хрускоту в суглобі, почуття блокування, обмеження обсягу рухів. 
- Наявність кісткових розростань в області суглоба, які викликають біль і обмеження розгинання і згинання. 
- Розростання внутрішньої оболонки суглоба, що може викликати біль і обмежувати рух. 
- Тугорухомість ліктьового суглоба неясного походження. 
- Ліктьовий бурсит - скупчення рідини в області ліктьового відростка. 
- «Лікоть тенісиста» - біль в зовнішньому відділі ліктьового суглоба, який посилюється при навантаженні.

Категорія: Плечовий і ліктьовий суглоб | Додав: borschaga (2013-01-06)
Переглядів: 1530 | Теги: Артроскопія плечового та ліктьового | Рейтинг: 5.0/1

Всього коментарів: 0
avatar