Болі в ліктьовому та плечовому суглобі
Болі в ліктьовому суглобі виникають з кількох причин. Як правило, це травми, запалення суглоба і сухожиль, захворювання органів і систем та інфекційні процеси. Щоб правильно і своєчасно діагностувати причину больових відчуттів, необхідно звернутися до фахівців. Для конкретного випадку, буде розроблена програма лікування, спостереження та реабілітації відповідно до причиною, яка викликає біль в ліктьовому суглобі. У разі, коли больові відчуття викликані системним захворюванням, буде запропонована відповідна методика лікування.

Болі в плечовому суглобі людина може відчувати при нестабільності плечового суглоба, що приводить до підвивиху і хворобливим відчуттям при певному положенні руки, найчастіше, коли рука знаходиться вище голови. Переважно у літніх людей може відбутися травматичний розрив сухожиль обертальної манжети. При цьому пацієнт відчуває настільки сильний біль, що не може підняти руку взагалі. Тупий біль в плечовому суглобі відчувають представники деяких професій, які працюють з піднятими руками. Це відбувається тому, що сухожилля обертальної манжети труться об відросток лопатки - Акроміон.

Симптоми і діагностика ушкоджень обертальної (ротаторної) манжети плечового суглоба
Симптоми розриву сухожиль обертальної манжети плечового суглоба часто відбуваються на тлі предшествовашей дегенеративних змін (тенопатіі). Розрив характеризується різким посиленням болю і ослабленням руки, аж до повної неможливості посувати рукою. Розриви бувають частковими або повними, коли сухожилля тієї чи іншої м'язи повністю відривається від місця прикріплення до плечової кістки. Інтенсивність болю залежить від обсягу розриву - як правило, чим більше розрив, тим сильніше біль, і тим більше огранніченіе рухів. При часткових розривах можливість рухів рукою зберігається.

Локалізація болю залежить від того, яке сухожилля обертальної манжети пошкоджено. Найчастіше пошкоджується сухожилля надостной м'язи, що зазвичай проявляється повною нездатністю відвести руку убік (при повному розриві) або посиленням болю при відведенні руки убік в амплітуді від 30 до 60 градусів. Багато пацієнтів відзначають, що не можуть спати на боці хворого плечового суглоба.

Для діагностики травми необхідно визначити характер болю в плечі, строки давності ушкодження і характер болів у плечі. Далі необхідно провести огляд, в ході якого проводяться спеціальні тести, у ході яких вже з високою часткою ймовірності можна з'ясувати, яке саме сухожилля пошкоджено.

Як правило, при повному розриві сухожилля (або відриві його від місця прикріплення до кістки) рух, за яке відповідає ця м'яз, неможливо. При часткових розривах здатність рухати рукою зберігається, але рухи болючі.

Обов'язкове виконання рентгенографії, на якій при розривах сухожиль обертальної манжети можна виявити характерні ознаки на нижній поверхні акроміального відростка - так званий субхондральной склероз. Він утворюється як захисна реакція кістки від багаторазового зіткнення головки плечової кістки і нижньої поверхні акромиона (імпінджемент синдром), і ці співудару призводять до пошкодження сухожиль обертальної манжети, викликають їх тенопатію, і, в кінцевому підсумку, розрив. Звичайно ж, відсутність на рентгенограмі цих ознак не говорить про те, що сухожилля обертальної манжети не пошкоджені, але наявність цих рентгенологічних ознак з високою часткою ймовірності говорить про проблеми з сухожиллями ращательной манжети. На рентгенограмі важливо оцінити й акроміально-ключичного зчленування: артрит цього суглоба може служити причиною схожих болів.


У разі неясного діагнозу та з метою уточнення обсягу пошкодження виконується ультразвукове дослідження або магнітно-резонансна томографія, яка дозволяє за допомогою магнітних хвиль побачити і відобразити м'які тканини і кістки у вигляді пошарових зрізів.


Магнітно-резонансна томограма, що показує повний розрив сухожилля надостной м'язи


Рентгенівський знімок в прямій проекції і в осьовій проекції. На другому знімку чітко видно, що вивих передній. Головка плечової кістки (руда стрілка) змістилася відносно суглобової западини лопатки (синя стрілка) кпереди і розташовується під ключицею (зелена стрілка).

Симптоми та діагностика латерального епіконділіта ("ліктя тенісиста")
Перенапруження м'язів і сухожиль у ліктьовий області є основною причиною розвитку епіконділіта. Повторювані силові рухи в ліктьовому суглобі можуть сприяти перерастяжению сухожиль ліктьовий області. Це не обов'язково повинні бути надмірні навантаження у професійному тенісі. Забивання цвяхів, носіння відер з водою на дачі, підстригання кущів - все це може призвести до розвитку ліктя тенісиста.

Як правило, захворювання розвивається поступово. Спочатку біль невелика і непостійна, але за кілька тижнів або місяців вона поступово прогресує і може стати постійною. Часто початку болів не передує якась травма. Найбільш поширеними симптомами латерального епіконділіта є:

- Біль або відчуття печіння з зовнішньої сторони ліктя; 
- Зниження сили м'язів передпліччя, разгибающих кисть і пальці.

Ці симптоми посилюються при навантаженні на м'язи, що прикріплюються до латерального надмищелку плечової кістки (тримання ракетки, закручування гвинтів викруткою і т.д.). Частіше біль виникає на провідній стороні (праворуч у правшів і зліва - у лівшів), але захворювання може виникнути і з обох сторін.
Категорія: Плечовий і ліктьовий суглоб | Додав: borschaga (2013-01-06)
Переглядів: 3811 | Теги: Болі в ліктьовому та плечовому сугл | Рейтинг: 5.0/1

Всього коментарів: 0
avatar