Вальгусна деформація першого пальця стопи
Одним з найпоширеніших захворювань в області гомілковостопного суглоба, особливо у жінок, є наслідок поперечної плоскостопості, т.зв. «Вальгусне» (бічне) відхилення першого пальця стопи «hallux valgus» (халюкс вальгуc).
 
Hallux valgus є найпоширенішою ортопедичною патологією і частіше спостерігається у жінок. Причина виникнення вальгусної деформації великого пальця стопи остаточно не з'ясована, але очевидно значення спадкових факторів.
 
Формування "шишки на ногах" відбувається наступним чином. На початку захворювання порушується збалансована функція зв'язок, сухожиль і м'язів стопи, пізніше з'являються зміни в кістках і суглобах. Зовні відхилення форми стопи ("шишки на ногах" або "кісточки на ногах") поступово прогресують, утворюється стійка фіксована деформація. У результаті ослаблення деяких формотворчих елементів стопи розширюється передній відділ, утворюється поперечна плоскостопість, збільшується кут відхилення першого пальця, з'являється шишка в області першого плюснефалангового суглоба. Зміщений назовні перший палець тисне на другий палець, останній згинається і фіксується у хибному положенні (молоткоподібний палець). Це типова картина для вальгусної деформації стопи (Hallux valgus). Поперечна плоскостопість може супроводжуватися болем у стопі при ходьбі, що зазвичай пов'язано із запаленням м'яких тканин, утворенням мозолів, потертостей шкіри і іншими причинами.
 
Лікування цього захворювання залежить від стадії. На початку можлива корекція ортопедичними устілками. У більш запущених випадках застосовується оперативне втручання, причому вид операції залежить від ступеня деформації - це може бути операція на м'яких тканинах або операція на кістках.
 
Що пропонує наша клініка в області лікування вальгусної деформації стопи
 
Наша клініка має великий досвід хірургічного лікування суглобів. Наш спосіб лікування вальгусної деформації відрізняється відносно малою травматичністю і короткими термінами лікування. Одномоментно усуваються всі компоненти деформації переднього відділу стопи, нормальна форма відновлюється без перегину кісток, тому не потрібно гіпс і тривале лікування для відновлення цілісності кісток.
 
 
 
Операція триває близько години (одна нога). Після операції пацієнт перебуває в стаціонарі до 3 днів, далі йде відновний період (без гіпсових пов'язок) в домашніх умовах. Як правило пацієнти на другий-третій день вже можуть ходити приступаючи на п'яту. Повна реабілітація - до 6 тижнів.
 
Важливою перевагою цього способу лікування є можливість раннього навантаження на стопи - вже на 1-й день після операції можна пересуватися самостійно з незначними обмеженнями.
 
Шви знімаються на 10-14-у добу після операції. Деякий час в області стопи може зберігатися набряклість і помірна болючість, тому після зняття швів нарощувати фізичне навантаження на ногу потрібно поступово.
 
Висока ефективність лікування досягається перевіреною відпрацьованою методикою.
 
До теперішнього часу ми провели лікування вальгусної деформації великого пальця стопи багатьом пацієнтам. У всіх випадках досягнутий позитивний косметичний і функціональний результат.
Категорія: Гомілкостоп | Додав: borschaga (2013-01-06)
Переглядів: 2605 | Теги: Вальгусна деформація першого пальця | Рейтинг: 5.0/1

Всього коментарів: 0
avatar