Артроз колінного суглоба
Артроз колінного суглоба - це стан, при якому гладкі ковзаючі поверхні суглоба (суглобовий хрящ) ушкоджуються. Іноді артроз колінного суглоба ще називають гонартрозом. Зазвичай це призводить до болю, тугорухомості і зниження амплітуди рухів у суглобі. Найбільш поширений вид артрозу - це деформуючий остеоартроз, як правило, розвивається у літніх пацієнтів в результаті зношування суглобових поверхонь.

Колінний суглоб може вражатись і в результаті запальних захворювань (артритів), таких як ревматоїдний артрит та інших, в тому числі і аутоімунної природи. Також артроз може з'явитися, якщо колінний суглоб не розвинувся, як годиться, і має неправильну будову (диспластичний артроз). 
Ще існує і посттравматичний артроз, який розвивається в результаті травми (незрощеного належним чином перелому в області колінного суглоба).

Артроз може виникнути в результаті остеонекрозу (асептичного або аваскулярного некрозу), який характеризується омертвінням частини кісткової тканини.

Діагностика артрозу (остеоартрозу, гонартрозу) колінного суглоба

В основі обмінних захворювань колінного суглоба при артрозі (остеоартрозі, гонартрозі) лежать самі різні порушення обміну речовин. В результаті подібних зрушень змінюються біохімічні реакції, що відбуваються в тканинах колінного суглоба. У підсумку хрящова тканина колінного суглоба дегенерує, місцями руйнується, в ній відкладаються різні солі. Все це змінює поверхню запаленого колінного суглоба та структуру його хряща. У порожнині запаленого колінного суглоба при артрозі (остеоартрозі, гонартрозі) може скупчуватися випіт. Проведення МРТ колінного суглоба у фронтальній проекції (зв'язки, меніск, суглобовий хрящ) при діагностиці артрозу (остеоартрозу, гонартрозу) є інформативним.

Для уточнення характеру змін у колінному суглобі при артрозі (остеоартрозі, гонартрозі) потрібно:

• огляд пацієнта

• клінічний аналіз крові (ЗАК)

• рентгенографія колінного суглоба

• МРТ колінного суглоба

• КТ колінного суглоба Остеоартроз (артроз, гонартроз) колінного суглоба (зв'язки, меніск, суглобовий хрящ).

Лікування артрозу (остеоартрозу, гонартрозу) колінного суглоба

Залежно від ступеня пошкодження колінного суглоба при артрозі (остеоартрозі, гонартрозі) можливі наступні лікувальні дії:

• медикаментозна терапія (НПЗП, анальгетики, гормони)

• блокади - ін'єкції препаратів в порожнину суглоба

• пункція колінного суглоба для видалення випоту (рідини) з його порожнини

• мануальна терапія (м'язова та суглобова техніка)

• фізіотерапія (УВЧ, СМТ і т.д.) • лікувальна гімнастика

• оперативне лікування

У важких випадках при розриві зв'язок (хрестоподібна) і меніска при артрозі (остеоартрозі, гонартрозі) можлива артроскопічна операція з усунення виниклого дефекту.

Якщо консервативне та інше лікування не допомогло для лікування артрозу виконується ендопротезування колінного суглоба або іншими словами заміна суглоба на штучний. При цьому штучний суглоб в точності повторює «рідний». Пацієнт з встановленим протезом здатний виконувати ті ж рухи колінного суглоба, що і до операції.

Під час операції по тотальному (повному) ендопротезуванні колінного суглоба пошкоджені суглобові поверхні замінюють біосумісними конструкціями, які забезпечують плавний і безболісний рух в суглобі. Ваш хірург зробить усе можливе, щоб повернути Вашому колінному суглобу функцію, близьку до вихідної. Вам варто обговорити з хірургом, яких результатів можна очікувати в Вашому випадку.

Ендопротезування суглобів (особливо колінного і тазостегнового) відносять до найбільш складних операціях в траматологіі-ортопедії. Крім знань і досвіду хірургів тут важлива і матеріальна база, оснащеність клініки.
Категорія: Колінний суглоб | Додав: borschaga (2013-01-06)
Переглядів: 6416 | Теги: Артроз колінного суглоба | Рейтинг: 3.5/2

Всього коментарів: 0
avatar