Ендопротезування колінного суглоба
Ендопротезування колінного суглоба - хірургічна процедура, яка є способом відновлення втраченої функції кінцівки, з метою замінити несучі поверхні колінного суглоба.

При ендопротезуванні колінного суглоба може бути виконана як часткова, так і повна заміна колінного суглоба. Загалом, операція полягає в заміні хворих або пошкоджених суглобових поверхонь колінного суглоба на металеві і пластикові частини, щоб забезпечити безперервний рух коліна.

Ендопротези колінного суглоба діляться на тотальні, що замінюють всі суглобові поверхні, і одномищелкові, що представляють собою протез однієї половини колінного суглоба і використовуються, в разі якщо інша половина колінного суглоба не зруйнована артрозом.

Ендопротезування колінного суглоба є найбільш ефективним рішенням за умови сильних патологічних змін, викликаних:

деформуючим артрозом різної етіології, розвиток якого спричинило функціональні порушення;
аутоімунними процесами, які супроводжуються виробництвом антитіл, що вражають хрящову тканину;
асептичним некрозом;
інфекційними захворюваннями, що вражають суглобову поверхню, наприклад, псоріазу;
порушенням обміну речовин;
розвитком ракових пухлин;
посттравматичними ускладненнями.
Операції в обов'язковому порядку передує консультація фахівця, під час якої визначаються показання та протипоказання до ендопротезування суглоба, проводиться рентгенологічне дослідження, яке показує ступінь зношеності суглоба, здійснюються необхідні вимірювання, підбирається відповідний протез.

Під час операції по тотальному (повного) ендопротезування колінного суглоба пошкоджені суглобові поверхні замінюють біосумісними конструкціями, які забезпечують плавний і безболісний рух в суглобі. Ваш хірург зробить усе можливе, щоб повернути Вашому колінному суглобу функцію, близьку до вихідної. Вам варто обговорити з хірургом, яких результатів можна очікувати в Вашому випадку.

Результати операції дозволять Вам:

Звільнитися від постійних болів у суглобі
Відновити рух суглоба
Виправити викривлення кінцівки
Повернутися до нормального здорового життя
Ендопротезування суглобів (особливо колінного і тазостегнового) відносять до найбільш складних операціях в траматологіі-ортопедії. Крім знань і досвіду хірургів тут важлива і матеріальна база, оснащеність клініки.
Категорія: Колінний суглоб | Додав: borschaga (2013-01-06)
Переглядів: 1826 | Теги: Ендопротезування колінного суглоба | Рейтинг: 5.0/1

Всього коментарів: 0
avatar