Хвороби колінного суглоба
Колінний суглоб - найскладніший суглоб людини. Причинами болю в коліні можуть бути не тільки травми коліна , але і хвороби колінного суглоба, захворювання колінного суглоба.

Всі захворювання колінного суглоба і навколосуглобових тканин діляться на дві великі групи - запальні і обмінні (не рахуючи травми колінного суглоба). Можливі захворювання та індивідуальні особливості будови колінного суглоба:

Артроз колінного суглоба (гонартроз), в структуру якого входять:
- Артроз стегново-великогомілкового зчленування і хондромаляція виростків стегнової та великогомілкової кісток; 
- Артроз стегново-надколінкового зчленування і хондромаляція надколінка; 
- Дегенеративні розриви і захворювання менісків (меніскопатія, кісти менісків);

Кіста Бейкера;
Вивихи надколінка, звичний вивих надколінка (хронічна нестабільність надколінка);
Нахил і підвивих надколінника, дисплазія виростків стегнової кістки;
Тендиніт зв'язки надколінка;
Хвороба Кеніга (розсікаючий остеохондрит);
Вільні внутрішньосуглобові тіла колінного суглоба, хондроматоз колінного суглоба;
Синдром «пліки» колінного суглоба;
Синдром клубово-великогомілкового тракту;
Бурсити в області колінного суглоба;
Хвороба Осгуд-Шляттера;
Підколінна тенопатія і тенопатія двоголового м'яза стегна;

Остеоартроз (артроз, гонартроз) колінного суглоба - це дистрофічний процес, в основі якого лежить дегенерація суглобового хряща з подальшою зміною кісткових суглобових поверхонь, розвитком крайових остеофітів, що призводить до деформації і порушення руху в колінному суглобі. Всі захворювання колінного суглоба і навколосуглобових тканин діляться на дві великі групи - запальні і обмінні (не рахуючи травми колінного суглоба).  В основі їх лежить аутоіммунна запальна реакція, що розвивається в колінному суглобі і тканинах, що оточують колінний суглоб. Це означає, що імунітет, покликаний охороняти наш організм від інфекцій, пухлин і деяких інших захворювань, веде себе неадекватно - він «атакує» наш власний колінний суглоб (слово «аутоімунний» можна розшифрувати як імунітет, спрямований проти себе).

Докладніше про артроз (остеоартроз, гонартроз) колінного суглоба

Хвороба Кеніга або розсікаючий остеохондрит внутрішнього виростка стегна - це стан при якому виникає обмежена ділянка некрозу суглобового хряща і прилеглої до нього кісткової тканини в області внутрішнього виростка стегна. Причина цієї хвороби до кінця не вивчена. Вважається, що до некрозу призводить порушення кровообігу в гілках середньої підколінної артерії. Інша точка зору - це захворювання з хронічною травмою колінного суглоба. Хворіють переважно молоді люди 20-25 років. На початку у пацієнта виникає помірний ниючий біль в області колінного суглоба. Біль посилюється при фізичному навантаженні і після нього. При промацуванні біль відчувається в області внутрішньої поверхні колінного суглоба.

Докладніше про хворобу Кеніга

Кіста Бейкера або кіста підколінної ямки - це результат запального процесу слизових міжсухожильних сумок між сухожиллями медіальної головки литкового і напівперетинчастого ​​м'язів. Такі міжсухожильні слизові сумки є варіантом розвитку і існують у половини здорових людей. Захворювання розвивається тільки тоді, коли в цих сумках розвивається запальний процес, що супроводжується збільшенням сумок в розмірах, болем і порушенням рухів у колінних суглобах. Причиною розвитку запалення є запальні захворювання самого колінного суглоба. Слизові сухожильні сумки мають зв'язок з порожниною колінного суглоба через вузькі щілиноподібні отвори. При запаленнях внутрішньої оболонки колінного суглоба запальна рідина з порожнини суглоба потрапляє в сумку, накопичується там і викликає розвиток захворювання. Особливо часто запалення сумок виникає при захворюваннях менісків колінного суглоба.

Докладніше про кісту Бейкера

Не відкладайте візит до травматолога, особливо якщо:

При рухах у колінному суглобі з'явилися болючі клацання
Коліно стало нестійким, гомілку наче вислизає, або нога підкошується
Біль у коліні не проходить
Неможливо рухати коліном, або рух чимось обмежений (щось заважає)
З'явилася кульгавість
Коліно болить і набрякло
Категорія: Колінний суглоб | Додав: borschaga (2013-01-06)
Переглядів: 4624 | Теги: Хвороби колінного суглоба | Рейтинг: 5.0/1

Всього коментарів: 0
avatar