Артроскопія кульшового суглобу
Основна причина просування методу артроскопії - його можливість заглянути в самі маленькі куточки суглоба, чого не дозволяє до сих пір жоден комп'ютерний метод.

Артроскопія - хірургічний метод лікування без звичного великого розрізу, а через кілька маленьких проколів-доступів по 4-5 мм. Зазвичай використовуються 2 проколи. В один з них вводиться мікровідеокамера, зображення від якої надходить на монітор перед хірургом. В іншій розріз вводиться мініатюрний інструментарій. Всі ручні маніпуляції проводяться інструментом, робоча частина якого не може бути більше 2-6 мм, чим і досягається низька травматичність втручання.

Артроскопія дає можливість побачити початкові стадії хвороб в тих суглобах, в яких раніше бачили вже тільки їх наслідки, такі як пошкодження хрящової губи в кульшовому суглобі, початкові прояви асептичного некрозу в гомілковостопному суглобі.

Як правило при мініінвазивній операції робиться два невеликі надрізи. Через них в кульшовий суглоб вводиться міні-камера, за допомогою якої хірург може оцінити можливі ушкодження. Потім вводяться невеликі хірургічні інструменти, за допомогою яких забезпечується свобода руху для хірургів. Зайва хрящова тканина видаляється, а розірвана губа зшивається. Потім проводиться закриття рани.

В порівнянні з класичною операцією на відкритій рані, мініінвазивна операція дає безліч переваг. Найбільшою з них є те, що такі операції проводяться щадним методом: маленькі надрізи заживають швидко, не залишаючи великих шрамів. Крім того, м'язи не розділяються, а відходять у бік для кращого загоєння рани. Після операції відбувається швидка реабілітація суглоба. Ризик виникнення коксартрозу зводиться до мінімуму - і не варто забувати про одне: в кульшовому суглобі забезпечується більша свобода руху, ніж при класичній операції. Таким чином, пацієнти повністю видужують.
Категорія: Кульшовий суглоб | Додав: borschaga (2013-01-06)
Переглядів: 1346 | Теги: Артроскопія кульшового суглобу | Рейтинг: 5.0/1

Всього коментарів: 0
avatar