Приємно, що двоє моїх пацієнтів повернулись у професійний спорт і виступають у найсильнішому футзальному турнірі Європи Ліга Чемпіонів УЄФА з футзалу UEFA Futsal Champions League - Preliminary Round Group B Пишаємось вами і перемоги!!!

Переглядів: 411 | Додав: borschaga | Дата: 2021-08-29 | Коментарі (0)Операція Латарже при вивихах плеча. Операція Латарже - сучасна високоефективна операція при важких випадках нестабільності плеча (звичних вивихах плеча). Полягає у транспозиції (переміщенні) дзьобоподібного відростка з сухожилками м‘язів плеча до передньої поверхні суглобової поверхні лопатки з фіксацією спеціальними гвинтами. Може виконуватись як закрито (артроскопічно), так і відкрито з невеликого доступу 5-7 см довжиною. Покази для операції Латарже: 3-4 і більше вивихів плеча, значні кісткові дефекти головки і суглобової поверхні лопатки, дегенеративні зміни губи і капсули. 1-2 дні після операції у відділенні, фіксація на косинці 3 тижні, повернення у спорт через 8-12 тижнів.


... Читати далі »

Переглядів: 533 | Додав: roky | Дата: 2020-04-15 | Коментарі (0)Синдром Моркіо є спадковим захворюванням обміну речовин, при якому організму не вистачає речовини, необхідного для розщеплення довгих ланцюжків цукрових молекул, званих глікозаміногліканами (колишня назва мукополісахариди). Цей синдром відноситься до групи захворювань, що викликаються мукополісахаридозом (MPS). Зокрема, він відомий як MPS IV.

Причини

Синдром Моркіо має аутосомно-рецесивну ознаку. Це означає, що обидва ваших батьків повинні передати вам дефектний ген для того, щоб ви отримали цю хворобу.

Є дві форми синдрому Моркіо: тип А і тип В 

Особи з типом А не мають речовини (ферменту)  галактозамін-6-сульфатази.

Особи з типом B не виробляють достатньої кількості ферменту бета-галактозідази.

Тіло потребує ці ферменти, щоб зламати довгий ланцюг молекул цукру. В обох випадках, аномально велика кількість глікозаміногліканів накопичується в організмі і мозку, що може призвести до пошкодження органів. Синдром, за оцінками, ві ... Читати далі »

Переглядів: 1984 | Додав: roky | Дата: 2013-04-04 | Коментарі (0)Відривні переломи у спортсменів відбуваються в результаті сильної тяги м'язів при їх різкій напрузі, різкому русі або некоординовані захисних рефлекторних рухах. Відривні переломи у спортсменів це відрив ділянки кісткової тканини в місці прикріплення сухожилля м'яза. У добре тренованих спортсменів відривний перелом може статися на початку швидкого із зусиллям руху: під час кидка метального снаряда, на старті, в момент відриву при стрибку, при зіскоку.

Значно рідше відривні переломи відбуваються як результат прямої травми. Зазвичай відбувається відрив ділянки кісткової тканини в місці прикріплення сухожилля. Відрив сухожилля від місця прикріплення трапляється тільки, якщо це сухожилля вже піддалося дегенеративних змін.

У спортсменів, які займаються такими видами спорту як метання і гімнастика найбільш часто відбуваються відривні переломи великого горбика плечової кістки, до якого прикріплюються надостная, подостная м'язи і мала круг ... Читати далі »
Переглядів: 1933 | Додав: borschaga | Дата: 2013-01-06 | Коментарі (0)Розрив сухожиль у спортсменів

Сухожилля складаються з щільної волокнистої сполучної тканини. Розриви здорового сухожилля відбуваються рідко, коли навантаження на нього стає позамежної і перевищує механічну витривалість тканин. Якщо сухожилля тривалий час зазнавало значні перевантаження, в ньому може розвинутися дегенеративно-дистрофічний процес. Сприяють переродженню тканин сухожилля порушення кровопостачання, захворювання обміну речовин, хронічні запальні процеси і переохолодження.

Розрив сухожилля може бути повним або неповним і статися по ходу сухожилля або в місці його прикріплення до кістки. При цьому відриву кісткового фрагмента не відбувається. Якщо сухожилля не було дегенеративно змінене, відрив від місця його прикріплення відбувається надзвичайно рідко. Такий травмі можуть піддатися:

сухожилля надостной м'язи в місці її прикріплення до великого горбка плечової кістки
сухожилля двоголового ... Читати далі »
Переглядів: 3967 | Додав: borschaga | Дата: 2013-01-06 | Коментарі (0)М'язова грижа у спортсменів

М'язова грижа у спортсменів виникає, якщо в результаті травми стався розрив фасції цього м'яза. Фасція це сполучнотканинна оболонка, що покриває м'яз. Найчастіше причиною розриву фасції і формування м'язової грижі служить прямий удар по м'язі. Трапляються такі розриви і під час старту бігунів. Зрідка м'язові грижі виникають після оперативних втручань.

М'язові пучки вибухають через розірвану фасцію і при скороченні м'яза утворюється випинання у вигляді півсфери. При промацуванні воно еластичне, ущільнюється під час скорочення м'яза. Виникають м'язові грижі зазвичай на стегні, при розриві широкої фасції стегна, і на гомілці. У звичайних людей досить часто такі грижі не порушують життєдіяльність і не потребують лікування.

У спортсменів, у зв'язку з високими вимогами до функції м'яза, лікування практично завжди оперативне. Часто просто зшити фасцію буває важко, або шов неміцний. У ци ... Читати далі »
Переглядів: 2499 | Додав: borschaga | Дата: 2013-01-06 | Коментарі (0)М'язи прикріплюються до кісткового скелету при допомозі сухожиль. У місці прикріплення сухожилля до кістки відсутня окістя і сухожильні волокна безпосередньо вплітаються в кістку. Між волокнами сухожилля знаходиться хрящова тканина, яка має різну ступінь окостеніння і зміцнює місця прикріплення сухожиль, а так само грає амортизаційну роль при напрузі і зміні тяги м'язів.

При напрузі м'язів місця прикріплення їх до кістковому скелету випробовують велике навантаження. Якщо це навантаження регулярна і надмірна, тканини сухожилля, хрящова тканина в місцях прикріплення піддається дегенеративним змінам. Виникають невеликі ділянки некрозу (омертвіння тканин), ділянки жирового переродження тканини сухожилля і хрящової тканини, відкладення солей кальцію. Відкладення солей кальцію найчастіше виникають у тому місці, де колись стався мікроразрив сухожильного волокна. Солі кальцію являють собою тверде освіту і, в свою чергу, можуть травмувати навколишні тканини.
< ... Читати далі »
Переглядів: 2978 | Додав: borschaga | Дата: 2013-01-06 | Коментарі (0)Остеоартроз (новолат. osteoarthrosis, від грец. Το οστεον - кістка, το αρθρον - суглоб; синоніми: деформуючий остеоартроз (ДОА), артроз, деформуючий артроз) - дегенеративно-дистрофічне захворювання суглобів кісток, причиною якого є ураження хрящової тканини суглобових поверхонь. [ 1]

Визначення
Термін «остеоартроз» об'єднує групу захворювань різної етіології, але з подібними біологічними, морфологічними і клінічними результатами, при яких у патологічний процес залучається не тільки суглобовий хрящ, але і весь суглоб, включаючи субхондральну кістку, зв'язки, капсулу, синовіальну оболонку і периартикулярні м'язи.

Основними клінічними симптомами остеоартрозу є біль і деформація суглобів, що призводять до функціональної недостатності.

В основі дегенеративних дистрофічних змін при артрозі лежить первинне пошкодження хряща з наступною запальною реакцією, тому часто артроз називають артрозо-артритом. Арт ... Читати далі »
Переглядів: 3225 | Додав: borschaga | Дата: 2013-01-06 | Коментарі (0)Розриви м'язів у спортсменів

У спортсменів найчастіше відбуваються розриви скорочених м'язів, тобто м'язів, що знаходяться на піку скоротливої ​​фази, і майже не зустрічається пошкоджень в фазу розслаблення.

Розриви м'язів зазвичай бувають закритими, тобто без пошкодження шкірних покривів. Відкриті розриви м'язів виникають значно рідше, вони не представляють складності для діагностики. Їх виявляють і зшивають під час первинної хірургічної обробки рани. Закриті розриви м'язів можуть бути повними або неповними.

Раніше застосовувався термін «розтягнення м'яза», але зараз він практично не використовується, оскільки вважається, що в кожному разі є розриви окремих волокон м'язової тканини. Закриті розриви м'язів виникають при різкому, несподіваному русі м'язів, або рефлекторному скорочення в якості захисної реакції (падіння).

Розривам частіше піддаються непідготовлені до навантаження м'яз ... Читати далі »
Переглядів: 5132 | Додав: borschaga | Дата: 2013-01-06 | Коментарі (0)